M maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Tero Halme

FMR

2.55.48

 

2

Miikka Bäckström

Häjyt

3.37.51

42.03

3

Vesa Laitonen

Kouvola

3.46.54

51.06

4

Sami Metsämarttila

Tammijärven Ponnistus

3.55.44

59.56

5

Jani Kansonen

Kotka

4.05.21

69.33

6

Tero Kiiski

Pyhtää

4.34.45

98.57

7

Kalevi Saukkonen

VSVU

7.13.43

257.55

Poisjääneet 1

  • 15. Janne Saarinen, Häjyt

M40 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Hannu Moilanen

Porvoo

3.08.33

 

2

Michel Schmidt

Porvoo

3.16.33

8.00

3

Marko Kahilainen

Ku-58

3.32.26

23.53

M50 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Petri Kettunen

Kuusankosken Urheiluseura

3.14.21

 

2

Viaceslav Shelepen

Pietari Club IRC

3.19.35

5.14

3

Marko Halmeenpää

Espoo

3.24.29

10.08

4

Jyrki Joutsenjärvi

Iitti

3.52.55

38.34

5

Mikko Perttula

Hämeenkoski

4.00.24

46.03

6

Pekka Lauhkonen

Pyhtää

4.16.31

62.10

7

Tage Lemström

IP-08

5.46.30

152.09

Keskeyttäneet 1

  • 23. Anssi Paakala, Kymen urheiluveteraanit ry

M55 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Lauri Laasonen

Helsinki

3.25.12

 

2

Juha Kemiläinen

 

4.03.33

38.21

Poisjääneet 1

  • 4. Esa Nieminen

M60 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Alexandr Radchenko

Pietari

3.54.04

 

2

Markku Koskinen

Häjyt/Turku

3.54.57

0.53

3

Paavo Pajunen

Mikkeli

3.56.24

2.20

4

Anders Colliander

Helsinki

4.05.15

11.11

5

Pekka Tiainen

Helsingin Jyry

4.15.19

21.15

6

Alf Cederlund

Pyhtää

4.26.17

32.13

7

Raimo Mäntymäki

Aaton Latu

5.28.19

94.15

M65 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Heikki Koso

Kouvola

3.23.42

 

2

Tenho Lauri

Helsinki

4.12.12

48.30

3

Reino Uusitalo

Pyhtään Yritys

4.16.31

52.49

4

Unto Stenroos

100MC.FI

4.30.18

66.36

5

Paavo Peisa

Helsinki

4.36.06

72.24

6

Hans Mannsten

 

5.05.41

101.59

7

Masa Hynninen

Tuusmäki

6.17.47

174.05

M70 maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Kari Ranta

Järvenpää

4.08.25

 

2

Onni Siltala

Myllykosken Kilpa-Veikot

6.02.10

113.45

3

Jaakko Hammaren

Häjyt

6.46.02

157.37

4

Erkki Vaisto

 

7.13.42

185.17

Poisjääneet 2

  • 6. Pentti Siren
  • 8. Onni Hietala

Naiset Maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Olesia Kullberg

Imatra

3.54.04

 

Poisjääneet 1

  • 3. Kaisa Uusitalo

N40 Maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Anu Jokinen

Kouvola

4.46.05

 

2

Kaki Pelo

Kuopio

6.17.51

91.46

N50 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Sirpa Partinen

Häjyt

4.05.55

 

2

Kirsi Hämäläinen

LUM

4.13.16

7.21

N55 Maraton 42.12 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Leili Teeväli

EKVA

5.25.33

 

2

Helena Pohjola

 

6.02.09

36.36

Miehet Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Antti Häkkänen

Kotka

1.34.30

 

2

Sami Kuosmanen

Kotka

1.40.35

6.05

3

Jarno Hämäläinen

Kotkan palomiesurheilijat

1.46.10

11.40

4

Aki Korsu

Loviisa

1.51.24

16.54

5

Tommi Niemelä

Kotka

2.09.00

34.30

M40 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Petri Lindholm

Vehkalahden Veikot

1.28.25

 

2

Markku Alen

Helsingin kaupunki / Tilakes

1.32.46

4.21

3

Jan-Erik Liljeqvist

Pyhtää

1.34.57

6.32

4

Owe Backman

Österby Sportklubb

1.40.58

12.33

5

Teemu Kelavirta

Pyhtään Yritys

1.51.38

23.13

6

Mika Nygård

Pyhtää

1.52.12

23.47

7

Antti Koski

Kouvola

1.53.49

25.24

8

Tommi Rokka

Hirvikosken Eränkävijät ry

2.02.41

34.16

M50 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Markku Kaarlela

Kotka

1.23.29

 

2

Anders Kullström

Liljendal

1.36.56

13.27

3

Jouni Jurmu

IF Sibbo Vargarna

1.40.54

17.25

M55 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Esko Suomalainen

Lapinjärvi

1.33.31

 

2

Pertti Jäppinen

Porvoonurheilijat

1.37.40

4.09

3

Heikki Rautio

Pyhtää

1.46.30

12.59

4

Jari Ahola

Klaukkala

1.56.40

23.09

5

Petteri Pirinen

Tuusulan Tallaajat

2.02.24

28.53

6

Timo Heiliö

Kotka

2.06.25

32.54

M60 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Matti Harju

Porvoo

1.40.10

 

2

Pekka Ranta

Kymensalon Kiisto

1.41.44

1.34

3

Raimo Sutela

Kuusankoski

1.57.40

17.30

4

Kalle Alastalo

Kotka

2.14.50

34.40

5

Martti Ylimaula

STUL

2.24.58

44.48

Poisjääneet 1

  • 354. Reino Lotvonen, Riihimäki

M65 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Auvo Nevalainen

Vantaa

1.42.31

 

2

Kimmo Kaukonen

Riihimäki

1.58.29

15.58

3

Teuvo Lähde

Porvoo

2.01.50

19.19

4

Jorma Sipilä

Ratula

2.16.10

33.39

Naiset Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Sini Hanttu

Kotka

1.56.01

 

2

Piia Ojala

Kotka

2.15.22

19.21

3

Susanna Suonio

Lemi

2.17.45

21.44

4

Marianne Malm

Pyhtää

2.19.04

23.03

5

Johnna Liuhanen

Kauniainen

2.19.29

23.28

6

Minna Kyyrö

Kotka

2.20.00

23.59

Poisjääneet 1

  • 361. Ilona Larinkari, Kotka

N40 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Katri Lindroos

Kymen urheiluveteraanit

1.40.39

 

2

Johanna Ryti

Pyhtään Yritys

1.48.26

7.47

3

Pauliina Palm-Kainulainen

Kouvola

2.15.12

34.33

N50 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Senja Vainikka

Lahti

1.47.02

 

N55 Puolimaraton 21 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Hannele Kivistö

Lapin Kullat

2.02.55

 

2

Mervi Kaplas

Lapin Kullat

2.26.35

23.40

Miehet 10km Kilpasarja 10 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Antti Lehtinen

Karhulan Katajaiset

38.41

 

2

Sami Kallunki

Ruotsinpyhtään Kisailijat

43.27

4.46

3

Väinö Pekkola

Ruotsinpyhtään Kisailijat

45.52

7.11

Miehet 10km Kuntosarja 10 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Samuli Nurmi

Kotka

41.35

 

2

Jaakko Lehtinen

KarhulanKatajaiset

44.53

3.18

3

Mikko Laakso

Espoo

46.40

5.05

4

Arto Peräkylä

Ruotsinpyhtää-Loviisa

48.01

6.26

5

Mikko Ojala

Turku

50.07

8.32

6

Sami Laakso

Kirkkonummi

50.56

9.21

7

Jouni Nieminen

Pyhtää

54.12

12.37

8

Jukka Haverinen

Hamina

56.15

14.40

9

Juha Rantanen

Kotka

56.42

15.07

10

Usko Lindh

Nurmijärvi

1.29.58

48.23

Naiset 10km Kilpasarja 10 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Tiina Nurmi

Kotka

42.40

 

2

Tiina Toivonen

Pyhtään Yritys

47.23

4.43

3

Armi Kallunki-Pekkola

Ruotsinpyhtään Kisailijat

51.24

8.44

Naiset 10km Kuntosarja 10 km

#NimiSeuraLoppuaikaEro

1

Aija Peräkylä

Kotka

55.51

 

2

Tanja Renlund

Pyhtään Kisa

56.27

0.36

3

Sanna Lönnfors

Pyhtää

56.32

0.41

4

Nina Karesti-Tolvanen

Hamina

56.44

0.53

5

Leena Karhu

Vantaa

56.58

1.07

6

Henna Lönnfors

Kotka

1.02.57

7.06

7

Tiina Eräpalo

Ruotsinpyhtää

1.03.20

7.29

Poisjääneet 1

  • 613. Anne Salin, Kotka
 

Uutiset